• Spotkanie z przedstawicielami PGK w Radomsku

• Akcja SEGREGACJA!

Ósemeczkę odwiedziły panie z PGK Radomsko i poprawadziły prelekcję na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Temat ochrony środowiska to ważny element w życiu codziennym, dlatego w ciekawy i interesujący sposób pokazano uczniom jak prawidłowo segregować odpady oraz gdzie pozbywać się niepotrzebnego i zużytego sprzętu elektrycznego, aby nie zanieczyszczać naszej planety!

• Laboratorium Przyszłości - wrzesień

• TYDZIEŃ z LEGO!

Uczniowie klas 5, 6 i 7 w tym tygodniu mieli nieco inne lekcje informatyki! Tym razem nie korzystali z komputerów tylko z zestawów LEGO SPIKE oraz tabletów! Z ogromnym zaangażowaniem budowali i programowali swoje własne konstrukcje z LEGO! Każda budowla była inna! Radość i moc pomysłów towarzyszyły uczniom podczas całych zajęć!

Wszystko dzięki programowi Laboratorium Przyszłości, do którego dołączyła nasza szkoła!

#LaboratoriumPrzyszłości #LEGO #LaboratoriaPrzyszłości

• Pierwsze zajęcia na Leśnej ścieżce!

• Najważniejszy przegląd nowości szkoła ma za sobą! Jak wypadł? Wspaniale! Dzieci są zachwycone! Podczas zajęć z elementami Treningu Umiejętności Społecznych, uczniowie klasy pierwszej i drugiej bawili się cudownie. Temat ich pierwszej lekcji w naszym Leśnym Obserwatorium brzmiał "Sensoryka małego leśnika". Była to wspaniała okazja by poznać nowych uczniów naszej szkoły i świetnie się przy tym bawić!

• Warsztaty Koduj z Gigantami

• Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których dzieci poznają podstawy programowania i cyberbezpieczeństwa, grając w popularne gry.

Zajęcia odbędą się w 10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Radomsku rozpoczną się o godzinie 10:30, dodatkowo 11 września od godziny 9:00. Organizatorzy podzielą uczestników na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat, a same zajęcia będą dostosowane do grup wiekowych.  Na warsztaty można zapisać się na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl. Wybieramy lokalizację Radomsko, następnie, bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami  stacjonarnie.

Udział w warsztatach będzie również okazją do nauki podstaw programowania przez najmłodszych oraz zapoznania się przez rodziców z ofertą szkoły Giganci Programowania, która od tego roku szkolnego rozpoczyna działalność także w Radomsku.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

• 3... 2... 1... START

Rok Szkolny 2022/2023 wystartował!

Czas skrzydła rozwinąć już, by się wznieść i w ten Nowy Rok Szkolny wlecieć wnet!

Z przyjaciółmi spotkać się już, by poznać przygód moc! Jak najlepiej wystartować, dzielić się wiedzą, współpracować, by na koniec roku bezpiecznie wylądować!

Wszystkim życzymy powodzenia, wytrwałości i wiele cierpliwości, pełno sukcesów oraz dużo radości i uśmiechu!

#nowyrokszkolny #szkola #rozpoczęcierokuszkolnego #psp8radomsko

• Wakacyjne prace w szkole

• Wakacje, wakacjami - a u Nas w szkole sporo się dzieje! Remont dolnego korytarza zakończony! Utwardzenie parkingu wykonane! Leśne Obserwatorium już prawie ukończone!

• Wyprawka dla uczniów klasy pierwszej

• Sugerowana wyprawka ucznia klasy pierwszej 2022/2023

Piórnik z wyposażeniem:

3 ołówki, gumka (najlepiej biała, niebrudząca), nożyczki, klej w sztyfcie (najlepiej magik), linijka plastikowa (giętkie linijki źle wpływają na naukę kreślenia), kredki ołówkowe (proponowane Bambino, Astra), zamykana temperówka,

patyczki do liczenia,

kredki świecowe, pastele olejne,

plastelina (proponowana Bambino, Astra),

farby plakatowe (proponowane z Astry, Bambino), podkładka do malowania farbami,

pędzel szeroki i wąski,

pojemnik na wodę,

blok techniczny biały i kolorowy /A4/,

blok rysunkowy biały i kolorowy /A4/,

papier kolorowy bez kleju,

1 teczka z gumką,

1 podpisana teczka, zapinana typu kuferek na bloki,

zeszyty w trzy linie i w kratkę  /16 kartkowe, po 3 sztuki/,

zeszyt 16 kartkowy w kratkę /do informacji/,

zeszyt 32 kartkowy w kratkę do religii,

strój gimnastyczny w podpisanym worku z materiału (gładka koszulka i spodenki),

obuwie zmienne, sportowe z białą podeszwą w worku z materiału.

• Piąte miejsce w mieście!

• Nasi uczniowie napisali bardzo dobrze Egzamin Ósmoklasisty  Ogromne brawa dla Zuzanny Stępień, która zdobyła 100% z języka angielskiego  Średnie wyniki naszej szkoły: Język polski 55,82% Matematyka 58,12% Język angielski 66,94% Serdecznie gratulujemy super wyników naszym uczniom, nauczycielom, rodzicom i wychowawcy.  Brawo!

• Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

• Wakacyjna pogoda wszystkim Nam dopisuje! 🤗

A my wróćmy pamięcią do przeszłości i przypomnijmy sobie jak wyglądał ostatni dzień roku szkolnego w naszej szkole! 😊Wręczenie świadectw, nagród oraz pożegnanie Ósmoklasistów zawsze przynosi wiele radości, refleksji, a także wzruszeń. Przed uczniami zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają do następnej. Dla każdego jest to zawsze długo wyczekiwany dzień 😊

Dla naszych Absolwentów to zamknięcie jednego z ważniejszych etapów w życiu każdego człowieka. Ukończenie podstawówki wiąże się z przejściem z dziecięcego środowiska w coraz bardziej dojrzały świat. Koniec długoletniej nauki w naszej szkole to początek czegoś nowego: nowa klasa, nowe znajomości, nowe przyjaźnie, a także nowi Nauczyciele i nowi Mentorzy ścieżki edukacyjnej. Już dziś wiemy, że wszyscy nasi Ósmoklasiści dostali się do swoich wymarzonych klas. Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów! 😊🤗