• Pasowanie na czytelnika

• W dniu 11.02.2021 uczniowie klasy I wstąpili do grona czytelników. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, zostali zapoznani z regulaminem korzystania z księgozbioru oraz zachęceni do systematycznych odwiedzin biblioteki ;)

• Co robić gdy za oknem mróz i dzień jest krótki?

Nasze dzieciaki mogą ten czas spożytkować na zrobienie wspaniałych prac plastycznych.

Doskonalimy i rozwijamy w ten sposób talent, który możemy zaprezentować podczas wielu konkursów organizowanych w naszym mieście.

Przykładem może być miejsce Nikoli Gzik uczennicy klasy pierwszej, w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta ,,Moje miasto 2030”

Warto wspomnieć , iż wszystkie dzieci otrzymują dyplomy i nagrody pocieszenia.

• Nasza Sala ZABAW

• W naszej szkole znajdziesz tuż obok klasy 0 doskonale wyposażaną Małą Salę Zabaw.  Bawimy się tu miękkimi klockami, przechodzimy przez tunele i chowamy się w namiocie :) Ruch to zdrowie!!!

ZAPRASZAMY do obejrzenia filmiku z naszej Sali ZABAW. Link poniżej:

• Dzień Europejski w klasie III

• W klasie trzeciej odbył się dzień europejski. Uczniowie przygotowali potrawy pochodzące z różnych krajów, częstowali nimi kolegów oraz opowiadali o ich pochodzeniu.

• Trening Umiejętności Społecznych

• Trening umiejętności społecznych ma na celu nauczyć jego uczestników m.in. tego jak reagować na swoje emocje, jak komunikować się z innymi ludźmi, ale i jak współpracować w grupie Pomaga także zrozumieć zachowania i reakcje innych. W miniony piątek, w klasie II po raz pierwszy odbyły się warsztaty z wykorzystaniem wspomnianej metody. Uczniowie podczas świetnej zabawy przenieśli się w świat emocji, ćwicząc alternatywne metody komunikacji, ćwiczyli jednocześnie opanowanie, współpracę i akceptację odmienności. Tego typu warsztaty na stałe wpisują się w ofertę naszej szkoły i będą prowadzone dla uczniów klas 1-3 oraz starszych przez naszego szkolnego terapeutę panią Małgorzatę Stępień-Nycz

• Konkurs "Christmas postcard"

• Uczniowie klas l-lll otrzymali z rąk Pana Przemysława Maklesa -nauczyciela języka angielskiego, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca w konkursie plastyczno-jezykowym "Christmas postcard"

I miejsce Stolarek Iza klasa 1

II miejsce Gzik Nikola klasa 1

III miejsce Jurczyk Kinga klasa 1

Dyplomy za wyróżnienie otrzymali:

Dobrakowska Oliwia klasa 2

Flaszka Natalia klasa 2

Kaszuwara Lena klasa 2

Kulka Miłosz klasa 3

Skalik Lena klasa 1

Szczepańska Wanesa klasa 2

Wszystkim GRATULUJEMY i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach

• Zachęcamy serdecznie do udziału w konkursie "Z górki na pazurki - moje ferie"

• W prawdzie już po feriach, ale zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku pt." Z górki na pazurki - moje ferie". Warto brać udział, ponieważ można zdobyć nagrody.

Dobrym przykładem jest uczeń klasy V - Oliwier Stolarek, który w letniej odsłonie ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku pt. "Pocztówka z wakacji" zdobył wyróżnienie. Oczywiście Oliwierowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Szczegóły dotyczące udziału w konkursie znajdują się na Librusie bądź na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku. Termin składania prac upływa 6 lutego 2021 roku.

Zachęcamy serdecznie do udziału!!!

• Dogoterapia w klasie II

• Radość dzieci to najpiękniejsze podziękowanie za wspaniałe zajęcia dogoterapii, które odbyły się w PSP 8.  Minione zajęcia pozwoliły dzieciom na poznanie różnic i podobieństw psów i ludzi. Dzieci nauczyły się określać prawidłowo części ciała psa. Dowiedziały się także o tym, jak prawidłowo dbać o pupila w okresie zimowym. Drugoklasiści byli oczarowani ćwiczeniami z labradorem Mią oraz jej trenerką panią Małgorzatą Stępień - Nycz :)

Poniżej link do filmiku z fotorelacji

• Pomoce dydaktyczne do nauczania biologii i przyrody

• Nasza Ekopracownia wzbogaciła się o nowe pomoce do nauki biologii i przyrody.

Taki oto sprzęt czeka na powrót uczniów do naszej szkoły: mikroskopy biologiczne wraz z zestawami do mikroskopowania, szkielet człowieka, tors z głową, przekrój kości na tablicy, układ mięśniowy człowieka, oko w powiększeniu, serce (3 ruchome części), modele skóry, mózgu i nerki oraz model DNA, kwiat brzoskwini, programy multimedialne o parkach narodowych i innych formach ochrony przyrody w Polsce oraz o florze ojczystej, zestaw szkła laboratoryjnego tj. biurety, chłodnice, cylindry, kolby, krystalizatory, lejki, pipety, probowki, szalki Petriego, szkiełko zegarkowej, termometr, wkraplacz, zlewki, moździerz, parowniczka, tygiel porcelanowy, łyżeczka metalowa do spalan, szczypce metalowe, stojak do probówek, łapy drewniane, oraz zestaw odczynników chemicznych, wtyk metale, niemetale, tlenki, zasady, kwasy i sole, destylacja ropy naftowej i jej produkty, węgiel - źródła i produkt jego przeróbki, zestawy do budowy modeli cząsteczek chemicznych, chemiczne domina atomu i cząsteczek, kwasy, zasady, sole, węglowodory i pochodne węglowodorów :)

• Pomoce dydaktyczne do nauczania fizyki

• Pomoce dydaktyczne do nauczania fizyki już są. Nowe jeszcze nieużywane czekają na powrót młodzieży do szkoły. Z takimi pomocami fizyka na pewno będzie jeszcze łatwiejsza.