• Konkurs Recytatorski

Witajcie w naszej bajce” -

edycja 2024

"Humor w poezji dziecięcej - Witajcie w naszej bajce" - to tytuł tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego, który od lat organizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku.

Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, jak również propagowanie poezji dziecięcej, rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć podczas recytacji, rozwijanie umiejętności wyrażania treści utworu poetyckiego gestem i mimiką.

Uczestnikami konkursu mogą zostać nie tylko uczniowie klas 1-3 ale i "zerówek".

Zgłoszenia na konkurs dostarczać można do sekretariatu PSP 8 do 26 lutego 2024r.

Występy konkursowe podlegać będą ocenie niezależnego jury.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie szkoły 06 marca 2024r.

Regulamin Konkursu Recytatorskiego

Specjalne zaproszenie do udziału w konkursie kieruje do Nas Pani Anita Pawlak Zygma :)

Zaproszenie Pani Anity Pawlak Zygmy

---------------------------------------------------------

Z przyrodą za Pan Brat” -

edycja 2023

"Humor w poezji dziecięcej - Z przyrodą za Pan Brat" - to tytuł tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego, który od lat organizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku.

Uczestnikami konkursu mogą zostać nie tylko uczniowie klas 1-3 ale i "zerówek".

Zgłoszenia na konkurs dostarczać można do sekretariatu PSP 8 do 24 lutego 2023r.

Występy konkursowe podlegać będą ocenie niezależnego jury.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie szkoły 01 marca 2023r.

---------------------------------------------------------

„Humor w poezji dziecięcej –

Baju, baj, w bajkach bohaterów czar” -

edycja 2022

"Humor w poezji dziecięcej - Baju, baj, w bajkach bohaterów czar" - to tytuł tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego, który od lat organizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku.

Uczestnikami konkursu mogą zostać nie tylko uczniowie klas 1-3 ale i "zerówek". Dodatkowo sama forma konkursu, w skutek obostrzeń związanych z pandemią uległa zmianie na całkowicie bezpieczną. Występy dzieci oceniane będą przez jury po ich wcześniejszym nagraniu w przedszkolach i szkołach, do których uczęszczają na codzień.

Zgłoszenia na konkurs dostarczać można do sekretariatu PSP 8 do 04 marca 2022r. do godz. 11.00.

Nagrania z występami konkursowymi podlegać będą ocenie niezależnego jury.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie szkoły 11 marca 2022.

---------------------------------------------------------------

Co w bajkach straszy?” - edycja 2021

"Humor w poezji dziecięcej- Co w bajkach straszy"- to tytuł tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego, który od lat organizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku.

Tegoroczna edycja konkursu różni się od dotychczasowych. Uczestnikami mogą zostać bowiem nie tylko uczniowie klas 1-3 ale i "zerówek". Dodatkowo sama forma konkursu, w skutek obostrzeń związanych z pandemią uległa zmianie na całkowicie bezpieczną, przeprowadzoną ON-LINE. Występy dzieci oceniane będą przez jury po ich wcześniejszym nagraniu w przedszkolach i szkołach, do których uczęszczają na codzień.

Zgłoszenia na konkurs dostarczać można do sekretariatu PSP 8 do 26 lutego 2021r. Nagrania z występami konkursowymi podlegać będą dwóm niezależnym ocenom - jury oraz przez społeczność lokalną, poprzez oddawanie tzw " lajków " bezpośrednio pod nagraniami konkursowymi, zamieszczonymi na profilu Facebookowym PSP 8 w Radomsku.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie szkoły 9 marca 2021.

Regulamin Konkursu

Specjalne zaproszenie do udziału w konkursie kieruje do Nas pisarka Pani Elżbieta Stępień :)

Zaproszenie Pani Elżbiety Stępień