• Dzień Dyni

• Dzień Dyni za Nami!

Było straaaasznie weeeesoło! Każdy miał swój pomysł na przebranie - wodze fantazji w pełni pobudzone! Najlepsze stroje zostały nagrodzone! Gratulujemy pomysłów i zapraszamy do zabawy za rok!

• Wycieczka - Góry Świętokrzyskie

• Kolejna wycieczka z Programu Poznaj Polskę za Nami! 25 października uczniowie klas 1-3 poznali najpiękniejsze miejsca Gór Świętokrzyskich. Podczas wędrówek, podziwiali uroki jesiennego krajobrazu Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Poznali jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych Polski. Jaskinia Raj, bo o niej właśnie mowa, przedstawiona została nie tylko jako element rezerwatu przyrody i atrakcja turystyczna bowiem uczniowie dowiedzieli się jak zmienia się ona poprzez odwiedziny turystów, a w tym ich samych. Kolejny punkt wycieczki to Muzeum Ziemi Kieleckiej w Tokarni. Dzieci bawiły się tam wspaniale! Poznając historię miejsca, mogły nie tylko słuchać ale i z bliska zobaczyć omawiane przedmioty czy budynki, które znacznie różnią się od dzisiejszych: szkoła, apteka, młyn i inne. Zwiedzając zakamarki muzealnej wioski, mieli okazję zobaczyć niesamowite zjawisko astronomiczne- zaćmienie słońca. Po przerwie obiadowej i odpoczynku, powędrowaliśmy do ruin zamku w Chęcinach, gdzie podczas zwiedzania czuliśmy się jak prawdziwe księżniczki i rycerze!

Organizacja wycieczki i transport jak zawsze z S-Travel

• Ślubowanie Pierwszaków

• Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich bliskich! Pięknie zaśpiewana piosenka, z przejęciem wypowiedziane wierszyki oraz zatańczony układ choreograficzny, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców.  Ten wyjątkowy dzień, na długo pozostanie w pamięci NAS wszystkich! Pierwszaki z wielkim zapałem przygotowywały się do tego święta. W podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  Od dziś przyjaciółmi stali się na długie lata! Witajcie w naszej szkole!

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi.

I właśnie dzisiaj obchodziliśmy szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie tradycyjnie przygotowali wspaniałą część artystyczną oraz słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Nie obyło się również bez koncertu zespołu! Mogliśmy usłyszeć wspaniałe wokale oraz przepiękną muzykę na żywo!

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi i administracji. Uczniowie i ich rodzice docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków składając życzenia. Samorząd Uczniowski także włączył się aktywnie w obchody tego święta. Każdemu wręczył upominek.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!